Modelowanie ust kwasem hialuronowym (Croma ,Neauvia)
Cena zabiegu..............................................................................650-800zł

67793816_2363340180650906_2637460311765942272_n.jpg
Ravita2.png

Zabieg powiększania ust - jak jest przeprowadzany?

Jedną z najpopularniejszych obecnie metod poprawiania wyglądu stało się modelowanie ust - poprawianie ich konturu, powiększanie objętości. Zabieg może być wykonywany bez względu na wiek pacjenta. U młodych kobiet, a także mężczyzn, korekta dotyczy przeważnie zbyt mało wykształconej wargi górnej lub dolnej. W późniejszym wieku dokonujemy głównie korekty konturu warg i zmian wynikających z postępującego procesu starzenia się ust związanego z odwodnieniem czerwieni wargowej.

Usta są lepiej nawilżone, odzyskują kolor i młodzieńczą jędrność. Wypełnianie ust powoduje, że znikają małe i większe zmarszczki dookoła ust, co daje ogólny efekt odmłodzenia.

EFEKTY MODELOWANIA UST

 • zwiększenie objętość wargi czerwonej,

 • modelowanie konturu ust,

 • wypełnienie drobnych zmarszczek wokół ust

 

Czy użycie kwasu hialuronowego na usta jest bolesne?

Ponieważ okolice ust są bardzo wrażliwe, proponujemy pacjentom znieczulenie albo przy pomocy kremu znieczulającego ok. 40 min przed zabiegiem, albo przez znieczulenie przewodowe (tzw. dentystyczne).

Nasz zespół pomoże Ci w doborze najlepszego zabiegu dla Twoich potrzeb!

KIEDY POWSTAJE I JAK DŁUGO UTRZYMUJE SIĘ EFEKT?

Po zabiegu implant jest niewyczuwalny i daje uczucie naturalnie powiększonych ust. W zależności od preparatu efekty mogą się utrzymywać od 6 do 12 miesięcy.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym Warszawa: schemat terapii

Zabieg modelowania ust nie wymaga specjalnych przygotowań. Jest to jeden z zabiegów, które można wykonać w przerwie na lunch. Nie należy zażywać aspiryny i stosować leków przeciwzapalnych na około 3 dni przed zabiegiem.

W dniu zabiegu powinno się unikać intensywnego nagrzewania ciała (sauna, solarium, promienie słoneczne) oraz intensywnego wysiłku fizycznego. Bezpośrednio przed zabiegiem należy zmyć makijaż z ust.

Preparat kwasu hialuronowego jest wstrzykiwany przez lekarza w skórę właściwą przy pomocy ampułko-strzykawki i bardzo cienkiej igły

ZALECENIA POZABIEGOWE

Przez kilka godzin po zabiegu powiększania ust powinno się unikać nadmiernej ekspresji w ich obrębie, jak również dotykania i masowania miejsc iniekcji. Przez około 3 dni należy unikać nadmiernego narażenia na promienie słoneczne oraz ciepło (solarium, promienie słoneczne, sauna).

Wszystkie te zalecenia mają na celu uzyskanie jak najlepszego efektu.

PRZECIWWSKAZANIA ORAZ DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

 • Kobiety w ciąży i karmiące piersią

 • Miejsca z problemami skórnymi typu zapalnego i/lub infekcje (trądzik, opryszczka...)

 • Skłonności do blizn przerostowych (keloidów), choroby układu immunologicznego, immunoterapia, nadwrażliwość na kwas hialuronowy

 • Po zastrzyku mogą wystąpić reakcje zapalne tj. obrzęk, zaczerwienienie, rumień. Może też pojawić się krwiaczek. Wszystkie te objawy ustępują samoistnie w ciągu kilku dni

Sprawdź także inne zabiegi wykonywane w naszej klinice, takie jak depilacja laserowa czy usuwanie tatuażu.

Kwas hialuronowy występuje w skórze w sposób naturalny - jest podstawowym składnikiem skóry, który utrzymuje jej właściwy poziom nawilżenia i jędrności. Niestety wraz z wiekiem jego ilość stopniowo się zmniejsza, wskutek czego skóra wysusza się, wiotczeje, pojawiają się zmarszczki, a policzki i usta tracą swoją objętość.

Nasz zespół pomoże Ci w doborze najlepszego zabiegu dla Twoich potrzeb!

Preparaty zawierające kwas hialuronowy wstrzyknięte do skóry właściwej skutecznie uzupełniają jego niedobór, nawilżają skórę, wypełniają zmarszczki, nadają objętość, modelują usta, poprawiają kontur twarzy, pobudzają naturalne procesy regeneracyjne skóry, dzięki czemu nawet po wchłonięciu preparatu skóra wygląda lepiej niż przed zabiegiem.

Kwas hialuronowy wykorzystywany do wygładzania zmarszczek jest preparatem syntetycznym, co znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia objawów alergii. Zapewnia nam dużą wygodę, gdyż nie wymaga wcześniejszej próby uczuleniowej.

Czy zabieg jest bolesny?

Godzinę przed zabiegiem miejsca, w które chcemy podać preparat smarujemy kremem, który w swoim składzie zawiera środek znieczulający.

KIEDY POWSTAJE I JAK DŁUGO UTRZYMUJE SIĘ EFEKT?

Zabiegi wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym są bardzo skuteczne, dają natychmiastowe efekty, niemniej jednak nie są to zabiegi, które wykonujemy raz na zawsze. Po 9-12 miesiącach preparaty kwasu hialuronowego stopniowo podlegają degradacji i ulegają całkowitemu wchłonięciu. Należy wówczas zabieg powtórzyć, co z jednej strony uznać można za wadę, z drugiej zaś za zaletę, ponieważ dzięki temu są to zabiegi całkowicie bezpieczne. Dają gwarancję, że po jakimś czasie efekt minie i nie spowoduje trwałej zmiany w wyglądzie twarzy. Proces ten jest więc w stu procentach odwracalny w czasie.

Kwas hialuronowy na twarz: schemat terapii

Preparaty do wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym mają postać krystalicznego, bardzo plastycznego i elastycznego żelu, który po wprowadzeniu do skóry wypełnia zmarszczkę, dając bardzo naturalne efekty. Podawane są bardzo cienkimi igłami co zmniejsza doznania bólowe. Po wstrzyknięciu żelu w linię zmarszczki lub w usta preparat wiąże wodę i powiększa objętość danej okolicy wygładzając zmarszczki. Zabieg trwa zazwyczaj do 30 minut. Rezultat można obejrzeć natychmiast w lusterku. Zabiegi nie powodują wyłączenia pacjenta z codziennego życia. 

Zalecenia pozabiegowe:

Po leczeniu przez dwa tygodnie unikać silnego nasłonecznienia (solarium) i nagrzewania (sauna).

Przeciwwskazania oraz działania niepożądane po zabiegu wypełniania zmarszczek

Przeciwwskazania do zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego na twarz:

 • Ciąża, karmienie piersią

 • Choroby o podłożu autoimmunologicznym

 • Skłonność do powstawania blizn przerostowych

 • Stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik)

 • Nadwrażliwość na kwas hialuronowy

 • Choroby nowotworowe

Uwaga! Odstęp czasowy między zabiegiem wypełniania zmarszczek, a innymi metodami odmładzania skóry (iniekcje toksyny botulinowej - Botoxlaseroterapiapeeling chemicznymikrodermabrazja) powinien wynosić min. 3 tygodnie.

Objawy niepożądane po zabiegu wypełniania zmarszczek 

 • Zaczerwienienie, obrzęk

 • Ból w miejscu wstrzyknięcia materiału - objawy te znikają w przeciągu 72 godzin

 • Świąd w przypadku skóry wrażliwej

 • Nadwrażliwość w miejscu korekcji

 • Sporadycznie obrzęk pod postacią zgrubienia utrzymującego się kilka tygodni

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym:
Bruzdy nosowo-wargowe(Croma , Nevia) ........................................ 650 zł
Bruzdy marionetki (Croma , Nevia) .................................................... 650zł
Lwia zmarszczka(Croma,Nevia).............................................................650zł

mezoterapia igłowa.jpg
Ravita 1.png

Wolumetria twarzy- Lifting wolumetryczny (Croma )
Cena zabiegu.........................................................................500-800zł

wolumetria-twarzy-w-warszawie.jpg

 

Wskazania do liftingu wolumetrycznego

 • Uwydatnienie kości policzkowych

 • Modelowanie policzków

 • Wypełnienie zagłębień w okolicach skroni

 • Modelowanie podbródka

 • Modelowanie nosa

 

 

Wolumetria: opis zabiegu

Lifting wolumetryczny ma na celu uzupełnienie objętości twarzy związanej z wiekiem lub szczególnym układem anatomicznym ubytków tkanki podskórnej twarzy. Wraz z upływem czasu tkanka podskórna ulega stopniowemu zanikowi i w pewnym momencie staje się to widoczne, mając niekorzystny wpływ na wygląd twarzy. Dodatkowo na skutek utraty elastyczności skóry, policzki obniżają się powodując tworzenie się fałdów i bruzd oraz obniżenie kącików ust.

Nasz zespół pomoże Ci w doborze najlepszego zabiegu dla Twoich potrzeb!

Czy wolumetria twarzy jest bolesna?

W trakcie zabiegu wolumetrii twarzy występuje niezbyt dokuczliwe uczucie „rozpierania” w warstwie podskórnej, dlatego przed rozpoczęciem zabiegu lekarz decyduje (w konsultacji z pacjentem) o ewentualnym zastosowaniu znieczulenia miejscowego. Implant jest elastyczny, miękki i ma jednorodną konsystencję identyczną z tkanką pacjenta jest więc niewidoczny i niewyczuwalny. Aby dokładnie go rozprowadzić, dodatkowo wykonujemy delikatny masaż.

KIEDY POWSTAJE I JAK DŁUGO UTRZYMUJE SIĘ EFEKT?

Zabieg modelowania twarzy kwasem hialuronowym gwarantuje spektakularne natychmiastowe efekty, które utrzymują się przez ok. 18-24 miesiące. Bezpośrednio po zabiegu pacjent może wrócić do normalnego życia.

Wchłaniający się implant zapewnia doskonałe nawilżenie okolicznych tkanek dając tym samym efekt wypoczętej i zdrowej skóry. Czasami po zabiegu pojawiają się niewielkie krwiaki, ale da się je świetnie zamaskować makijażem korekcyjnym.

SCHEMAT TERAPII

Modelowanie twarzy to zabieg stosunkowo prosty, szybki i bezpieczny w rękach doświadczonego lekarza.

Preparat jest wstrzykiwany za pomocą specjalnej tępo zakończonej igły wprowadzanej przez nacięcie skóry w obrębie owłosionej skóry głowy. Nacięcie ma długość około 1,5 mm i jest niewidoczne 24h po zabiegu. Iniekcje mogą być również wykonywane tradycyjną igłą głęboko ku tkance podskórnej, a w niektórych obszarach, takich jak żuchwa lub podbródek, muszą sięgać kości.

Zalecenia po zabiegu modelowania twarzy

Po leczeniu przez dwa tygodnie unikać silnego nasłonecznienia (solarium) i nagrzewania (sauna). 

Przeciwwskazania oraz działania niepożądane po liftingu wolumetrycznym

Przeciwwskazania:

 • Ciąża, karmienie piersią

 • Choroby o podłożu autoimmunologicznym

 • Skłonność do powstawania blizn przerostowych

 • Stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik)

 • Nadwrażliwość na kwas hialuronowy

 • Choroby nowotworowe

Uwaga! Odstęp czasowy między zabiegiem wypełniania zmarszczek, a innymi metodami odmładzania skóry (iniekcje toksyny botulinowej - Botoxlaseroterapiapeeling chemicznymikrodermabrazja) powinien wynosić min. 3 tygodnie.
 

Objawy niepożądane

 • Zaczerwienienie, obrzęk

 • Ból w miejscu wstrzyknięcia materiału - objawy te znikają w przeciągu 72 godzin

 • Świąd w przypadku skóry wrażliwej

 • Nadwrażliwość w miejscu korekcji

 • Sporadycznie obrzęk pod postacią zgrubienia utrzymującego się kilka tygodni

 Lipoliza iniekcyjna
( Lipo Lab +,Lipo Lax, Lipo Lax VL, Dives med Lipo shock +)
Cena zabiegu (1 partia ciała) ..................... 450zł

depositphotos_81418860-stock-photo-woman-during-cellulite-mesotherapy.jpg

Wskazania do lipolizy iniekcyjnej

 • Kończyny górne – okolice tricepsu

 • Kończyny górne – „bryczesy”

 • Fałdy na plecach (poniżej żeber)

 • Brzuch

 • Biodra („love handles”)

 • Okolica podpośladkowa

 • Wewnętrzna strona ud

 • Wewnętrzna strona kolan

 • Podwójny podbródek

 • Ginekomastia męska

 • Tłuszczaki

 • Okolice karku

 

 

Opis zabiegu lipolizy 

Mezoterapia to metoda leczenia różnych schorzeń skóry polegająca na wstrzykiwaniu bezpośrednio w miejsca docelowe niewielkich dawek substancji leczniczych. Mezoterapia pozwala na odwrócenie lub zahamowanie wielu niekorzystnych zmian.

Zabiegi lipolizy iniekcyjnej wykonuje tylko lekarz. Poza działaniem preparatów istotne znacznie ma również samo nakłucie skóry (wykonuje się ich kilkadziesiąt do kilkuset) z uwagi na:

 • Poprawę metabolizmu komórek skóry

 • Przyspieszenie metabolizmu komórek tłuszczowych

 • Stymulację fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny

 • Powstanie nowych naczyń krwionośnych

 • Poprawę mikrokrążenia

 • Stymulację regeneracji skóry – wymianę na nowe komórki

 • Hamowanie tworzenia szkodliwych wolnych rodników

 • Prawidłowe odżywianie skóry

Te wszystkie aspekty stanowią przewagę mezoterapii iniekcyjnej nad tak zwaną mezoterapią bezigłową.

Do zabiegu lipolizy wykorzystuje się materiały zawierające wyciąg z soi – fosfatydylocholinę, posiadającą właściwości lipolityczne. Substancja podawana jest na głębokość tkanki tłuszczowej. W rezultacie komórki tłuszczowe ulegają degradacji, transportowane są do wątroby i wydalane z organizmu przez nerki.

Czy zabieg lipolizy iniekcyjnej jest bolesny?

Ostrzyknięcie substancją daje poczucie pieczenia oraz swędzenia. Ból niezbyt intensywny. Skóra robi się zaczerwinione, powstaje niewielki obrzęk. Po zabiegu obserwujemy tkliwość miejsca poddawanego zabiegowi i są to pożądane efekty uboczne świadczące o skuteczności i działaniu zabiegu.

Tak jak przy wszystkich zabiegach iniekcyjnych, po lipolizie mogą pojawić się krwiaki w miejscu iniekcji.

 

Lipoliza iniekcyjna jak długo utrzymuje się efekt?

Zabieg wywołuje proces niszczenia komórek tłuwszcowych który trwa po 3 tygodniach. Często wystarcza jeden zabieg.

Zawsze jednak należy pamiętać, że zabieg lipolizy iniekcyjnej nie stanowi alternatywy liposukcji. Jest odpowiedni dla osób z wagą normalną lub z lekką nadwagą. Pomaga pozbyć się niechcianych, niezwykle ciężkich do pozbycia się, tzw. „miejscowych otłuszczeń”. Wspaniale komplementuje dietę, zabiegi drenujące, wysiłek fizyczny.

Schemat terapii.

W zależności od okolicy ciała zabieg trwa w granicach 20-40 minut. Najlepszy rezultat osiągniemy wykonując serię 3 zabiegów w odstępach 3 – 6 tygodniowych.

Zalecenia po zabiegu

W ciągu kilku dni po zabiegu, po ustąpieniu odczucia dyskomfortu, zalecamy wykonać kilka zabiegów drenujących, np. drenaż limfatyczny lub masaż limfatyczny. Wspomogą one wydalanie zniszczonych komórek tłuszczowych z organizmu. Zalecane tez jest regularnie naświetlanie lampą Smartlux (LED).

Należy pamiętać, aby chronić miejsca po wkłuciach (np. nie zrywać strupków) aż do momentu całkowitego wygojenia. W tym okresie najważniejsza jest higiena (odradzamy basen).

Lipoliza zabieg: przeciwwskazania oraz skutki uboczne

 • Ciąża i okres karmienia piersią

 • Zaburzenia krzepnięcia krwi

 • Ciężkie schorzenia wątroby i nerek

 • Infekcje skóry w miejscu wstrzyknięć

 • Alergia na oreparat

 • Nadmierna otyłość

Mezoterapia celulit
( Lipo Lab +,Lipo Lax, Lipo Lax VL, Dives med Lipo shock +) 
Cena zabiegu za wybraną partię ciała................... od 300zł do 500zł 

mezo.jpeg

Wskazania do mezoterapii igłowej

 • Uda

 • Brzuch

 • Pośladki

 • Rozstępy skórne

 

Mezoterapia na cellulit: opis zabiegu

Mezoterapia to metoda leczenia różnych schorzeń skóry polegająca na wstrzykiwaniu bezpośrednio w miejsca docelowe niewielkich dawek substancji leczniczych. Mezoterapia pozwala na odwrócenie lub zahamowanie wielu niekorzystnych zmian.

. Poza działaniem preparatów istotne znacznie ma również samo nakłucie skóry (wykonuje się ich kilkadziesiąt do kilkuset) z uwagi na:

 • Poprawę metabolizmu komórek skóry

 • Przyspieszenie metabolizmu komórek tłuszczowych

 • Stymulację fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny

 • Powstanie nowych naczyń krwionośnych

 • Poprawę mikrokrążenia

 • Stymulację regeneracji skóry – wymianę na nowe komórki

 • Hamowanie tworzenia szkodliwych wolnych rodników

 • Prawidłowe odżywianie skóry

Te wszystkie aspekty stanowią przewagę mezoterapii igłowej nad tak zwaną mezoterapią bezigłową.

Mezoterapia co prawda nie poradzi sobie z bardzo zaawansowanym cellulitem w stopniu, którego moglibyśmy oczekiwać, jednak zmniejszy jego wielkość i „intensywność”. U osób z mniejszym cellulitem udaje się uzyskać efekt pełnego wygładzenia powierzchni skóry. Niezależnie jednak od skali problemu można liczyć na bardzo dobry efekt – poprawę budowy wewnętrznej tkanki tłuszczowej oraz poprawę naturalnego metabolizmu.

Podsumowując – mezoterapia może być stosowana w przypadku cellulitu na każdym etapie, niezależnie od obszaru – na udach, biodrach i pośladkach oraz w przypadku osób narzekających na zwiotczałą skórę o słabej kondycji i nieakceptowalnym wyglądzie.

Czy zabieg jest bolesny?

Iniekcje wykonywane są strzykawką z bardzo cienką igłą co 0,5-1,5 cm. Po zabiegu pozostają ślady na skórze w postaci punkcików lub kratki – w zależności od techniki zabiegu. Czas trwania śladów zależy od rodzaju preparatu – od 6–72 godzin.

Nakłucia podczas mezoterapii na cellulit są mało bolesne. Jeśli pacjent ma niski próg wrażliwości na ból, można zastosować znieczulenie kremem. Może się zdarzyć, że igła trafi w naczynko krwionośne, wtedy powstaje niewielki siniak. Po zabiegu stosuje się masaż, dzięki któremu wstrzykiwane w skórę składniki są równomiernie rozprowadzane. Działają one nawet miesiąc po zakończeniu zabiegów.

 • Rezultaty mezoterapii mikroigłowej na cellulit są natychmiastowe – wzrost elastyczności, jędrności i rozświetlenie skóry

 • Rezultaty długotrwałe - przywraca gładkość i gęstość skóry

Schemat terapii mezoterapii mikroigłowej na cellulit

Faza 1Terapia intensywna:3 zabiegi w odstępach 10-14 dni

Faza 2Pielęgnacja:1 zabieg na miesiąc przez 3 miesiące

Faza 3Podtrzymanie efektów kuracji:1 zabieg co 6 miesięcy


Zalecenia pozabiegowe

W ciągu kilku dni po zabiegu, po ustąpieniu odczucia dyskomfortu, zalecamy wykonać kilka zabiegów drenujących, np. drenaż limfatyczny lub masaż limfatyczny. Wspomogą one wydalanie zniszczonych komórek tłuszczowych z organizmu. Zalecane tez jest regularnie naświetlanie lampą Smartlux (LED).

Należy pamiętać, aby chronić miejsca po wkłuciach (np. nie zrywać strupków) aż do momentu całkowitego wygojenia. W tym okresie najważniejsza jest higiena (odradzamy basen).

Przeciwwskazania oraz skutki uboczne

Przeciwwskazania do wykonania mezoterapii na cellulit 

 • Alergia, uczulenie na składniki preparatu

 • Ciąża, okres karmienia piersią

 • Niewyrównana cukrzyca

 • Stany zapalne na skórze, opryszczka

 • Zła tolerancja zabiegu (skóra naczynkowa, ryzyko powstawania zwłóknień)

 • Choroby nowotworowe

 • Stosowanie leków przeciwkrzepliwych (aspiryna)

 • Choroby tarczycy


Skutki uboczne:

 • Bardzo rzadkie stany alergiczne objawiające się rumieniem, ustępujące samoistnie po kilku minutach lub godzinach

 • Zasinienia, krwiaki - ryzyko zmian wzrasta w przypadku stosowania bezpośrednio przed zabiegiem leków przeciwkrzepliwych (np. aspiryny)

 • Raakcja alergiczna na składniki preparatu – najczęściej dotyczy to prokainy stosowanej jako dodatek środka miejscowo znieczulającego na przykład w leczeniu cellulitu (warto pamiętać i poinformować lekarza o wszystkich występujących uczuleniach przed zabiegiem)

Mezoterapia Anti Aging
(cytocare,dermaheal,infini premium meso)
  Cena zabiegu: od 350 zł
 

mezoterapia-hydro-deluxe-400x267.jpg

Wskazania do mezoterapii igłowej

 • Zwiotczenie skóry

 • Profilaktyka anti-aging – przecwistarzeniowa i przeciwzmarszczkowa

 

 

Opis zabiegu mezoterapii Anti Aging

Mezoterapia to metoda leczenia różnych schorzeń skóry polegająca na wstrzykiwaniu bezpośrednio w miejsca docelowe niewielkich dawek substancji leczniczych.

Wieloletnie narażenie na szkodliwe czynniki środowiska, stres, palenie tytoniu, używki, promieniowanie słoneczne doprowadza do niekorzystnych zmian w skórze. Mezoterapia igłowa pozwala na odwrócenie lub zahamowanie wielu niekorzystnych zmian i stanowi wartościowy składnik medycyny anti-aging.

 Poza działaniem preparatów istotne znacznie ma również samo nakłucie skóry (wykonuje się ich kilkadziesiąt do kilkuset) z uwagi na:

 • Poprawę metabolizmu komórek skóry

 • Stymulację fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny

 • Powstanie nowych naczyń krwionośnych

 • Poprawę mikrokrążenia

 • Stymulację regeneracji skóry – wymianę na nowe komórki

 • Hamowanie tworzenia szkodliwych wolnych rodników

 • Prawidłowe odżywianie skóry

Te wszystkie aspekty stanowią przewagę mezoterapii iniekcyjnej nad tak zwaną mezoterapią bezigłową.

Podawane w skórę preparaty są mieszankami leków dostosowanych do konkretnego problemu klinicznego. Najczęściej stosujemy mieszaninę witamin, aminokwasów, krzemionki organicznej, mikroelementów, kwasu hialuronowego, wyciągów roślinnych. Kwas hialuronowy wypełnia przestrzeń między włóknami kolagenowymi i ściąga wodę, dzięki temu skóra jest optymalnie nawilżona. Dzięki lepszemu unaczynieniu skóra jest lepiej natleniona, jaśniejsza, zdrowsza.

Czy zabieg jest bolesny?

Iniekcje wykonywane są strzykawką z bardzo cienką igłą co 0,5-1,5 cm. Po zabiegu pozostają ślady na skórze w postaci punkcików lub kratki – w zależności od techniki zabiegu. Czas trwania śladów zależy od rodzaju preparatu – od 6–72 godzin.

Nakłucia są mało bolesne. Jeśli pacjent ma niski próg wrażliwości na ból, można zastosować znieczulenie kremem. Może się zdarzyć, że igła trafi w naczynko krwionośne, wtedy powstaje niewielki siniak. Po zabiegu Anti Aging stosuje się masaż, dzięki któremu wstrzykiwane w skórę składniki są równomiernie rozprowadzane. Działają one nawet miesiąc po zakończeniu zabiegów.

Mezoterapia igłowa: efekty i schemat terapii

 • Rezultaty natychmiastowe – wzrost elastyczności, jędrności i rozświetlenie skóry

 • Rezultaty długotrwałe - koryguje zmarszczki, przywraca gładkość i gęstość skóry

Faza 1Terapia uderzeniowa:1 zabieg co 2-6 miesięcy

Faza 2Regeneracja skóry:1 zabieg co 2-6 miesięcy

Faza 3Podtrzymanie efektów kuracji:1 zabieg co 2-6 miesięcy


Ostrzykiwanie skóry przy pomocy mezoterapii mikroigłowej  można wykonać w dowolnym czasie, ale najlepiej przeprowadzać jesienią, zimą lub wczesną wiosną, bo słońce może powodować przebarwienia w miejscu iniekcji

Zalecenia pozabiegowe

 • Podstawowa pielęgnacja

 • Unikanie słońca, stosowanie filtrów

 • Nawilżanie skóry

Przeciwwskazania oraz skutki uboczne mezoterapii 

 • Alergia, uczulenie na składniki preparatu

 • Ciąża, okres karmienia piersią

 • Stany zapalne na skórze, opryszczka

 • Zła tolerancja zabiegu (skóra naczynkowa, ryzyko powstawania zwłóknień)

 • Choroby nowotworowe

 • Stosowanie leków przeciwkrzepliwych (aspiryna)

 

Skutki uboczne:

 • Bardzo rzadkie stany alergiczne objawiające się rumieniem, ustępujące samoistnie po kilku minutach lub godzinach

 • Zasinienia, krwiaki - ryzyko zmian wzrasta w przypadku stosowania bezpośrednio przed zabiegiem leków przeciwkrzepliwych (np. aspiryny)

W przypadku skłonności do powstawania krwiaków warto zarezerwować sobie 2-3 dni na doprowadzenie skóry do formy - czasami wymaga to absencji w pracy lub wykonania zabiegu mezoterapii Anti Aging tuż przed weekendem.

Mezoterapia - Skóra głowy i włosy

Wskazania do mezoterapii skóry głowy i włosów

 

 

Mezoterapia skóry głowy  opis zabiegu

Mezoterapia to metoda leczenia różnych schorzeń skóry polegająca na wstrzykiwaniu bezpośrednio w miejsca chorobowe niewielkich dawek substancji leczniczych. Mezoterapia przynosi nieocenione korzyści poprawy jakości włosów, zahamowania ich wypadania, a nawet odrostu nowych.

Mezoterapia głowy polega na powierzchniowym ostrzykiwaniu skóry głowy substancjami pobudzającymi wzrost i hamującymi wypadanie włosów (głównie leki przeciwzapalne, witaminy i substancje odżywcze). Zestaw leków dobierany jest indywidualnie do potrzeb pacjenta. 

Znaczący wpływ na wygląd oraz objętość włosów mają tryb życia, odżywiania oraz stan zdrowia. Mezoterapia skóry głowy polecana jest zwłaszcza osobom mającym problemy z wypadaniem włosów i łysieniem. Nadmierna utrata włosów często jest problemem zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Panie szybciej rozpoznają u siebie pierwsze oznaki łysienia i wcześniej niż mężczyźni podejmują walkę z tym problemem. Skuteczność zabiegu u kobiet jest zadowalająca, jednak na satysfakcjonujące efekty należy poczekać, czasami nawet kilka miesięcy.

Mezoterapia skóry głowy może także mieć charakter profilaktyczny.

Czy zabieg mezoterapii na włosy jest bolesny?

Iniekcje wykonywane są strzykawką z bardzo cienką igłą co 0,5-1,5 cm lub specjalnym pistoletem do mezoterapii igłowej głowy. Po zabiegu pozostają ślady na skórze w postaci punkcików lub kratki – w zależności od techniki zabiegu. Ślady pozabiegowe mogą pozostać widoczne w zależności od rodzaju podanego preparatu – od 6–72 godzin.

Nakłucia są mało bolesne. Jeśli pacjent ma niski próg wrażliwości na ból, można zastosować znieczulenie miejscowe w sprayu bądź w kremie. Po zabiegu stosuje się masaż, dzięki któremu wstrzykiwane w skórę składniki są równomiernie rozprowadzane. Działają one nawet miesiąc po zakończeniu zabiegów.

Schemat terapii mezoterapii igłowej włosów

Mezoterapia skóry głowy trwa około 30 minut. W efekcie hamuje wypadanie włosów i sprawia, że pacjent uzyskuje widoczny ich odrost.

Faza 1Terapia intensywna:1 zabieg na tydzień przez okres 2 miesięcy

Faza 2Pielęgnacja:1 zabieg na miesiąc przez okres 3-6 miesięcy

Zalecenia pozabiegowe

 • stosowanie zaleconych preparatów do pielęgnacji skóry głowy;

 • pamiętać o tym, aby nie korzystać z solarium, sauny;

 • ograniczyć używki;

 • stosować się do zaleceń lekarza, który przeprowadził zabieg.

Przeciwwskazania oraz skutki uboczne

Przeciwwskazania:

 • Ciąża i karmienie piersią

 • Czas menstruacji

 • Choroby nowotworowe

 • Przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych

 • Cukrzyca

 • Alergia

 • Stany zapalne skóry, infekcje skórne

Skutki uboczne:

 • Skóra głowy może być zaczerwieniona i obrzęknięta

 • Czasem pojawiają się drobne zasinienia

 • Dolegliwości ustępują po kilku dniach od zabiegu