top of page

Zabiegi wzmacniające mięśnie.

Elektrostymulacja modelowanie sylwetki , wzmocnienie mięśni, redukcja tkanki tłuszczowej,ujędrnienie i podniesienie posladków

elektro1.jpg

Elektrostymulacja mięśni i nerwów

Cena zabiegu:100zł

Pakiet 5 zabiegów....................................-10%

Pakiet 10 zabiegów .................................-20%

Elektrostymulacja to forma elektroterapii, mająca na celu pobudzenie nerwów oraz mięśni. Zabieg ten wykorzystywany jest w terapiach leczniczych, ale też w celu wymodelowania sylwetki i ujędrnienia ciała. Stosowanie elektrostymulacji jest bezpieczne – wystarczy wykluczyć przeciwwskazania i udać się do zaufanego gabinetu.

Elektrostymulacja – na czym polega?

Elektrostymulacja przeprowadzana jest za pomocą specjalnego aparatu, od którego doprowadza się elektrody do ciała pacjenta i mocuje w punktach motorycznych (miejscach wnikania nerwów do mięśnia) opaskami zapinanymi na rzepy. Przy pomocy prądu o niskiej częstotliwości wywoływany jest skurcz mięśni podobny do tego, który następuje podczas ćwiczeń fizycznych.

Elektrostymulacja stosowana jest do mięśni uszkodzonych, przy porażeniach i niedowładach typu wiotkiego. Zabieg ma na celu niedopuszczenie do degeneracji odnerwionego mięśnia aż do momentu zregenerowania uszkodzonego nerwu obwodowego. Oprócz tego efektami elektrostymulacji są poprawa wyglądu sylwetki, rozbicie cellulitu i spalenie tkanki tłuszczowej, poprawa dotlenienia skóry, przyśpieszenie produkcji kolagenu i elastyny, a także zmniejszenie dolegliwości bólowych i ogólna poprawa odporności.

Elektrostymulacja mięśni – na zdrowie i zgrabną figurę

Elektrostymulacja uznawana jest za jedną z najskuteczniejszych metod modelowania sylwetki. Zwiększa sprawność mięśni i zmniejsza obwód tkanki tłuszczowej. Można stosować ją na wszystkich częściach ciała, a najlepsze efekty redukcji tkanki tłuszczowej pokazują się na brzuchu i udach. Kobiety często stosują ten zabieg w celu podniesienia pośladków.

W medycynie elektrostymulacja ma opinie bardzo pozytywne zwłaszcza w zastosowaniu rehabilitacyjnym oraz przy zmniejszaniu bólu, np. kręgosłupa. Często jest elementem wspierającym fizykoterapię.

Komu poleca się elektrostymulację na odchudzanie?

Zabiegi wykorzystujące elektrostymulację zalecane są przede wszystkim osobom, które z różnych względów mają ograniczone możliwości wykonywania tradycyjnych ćwiczeń fizycznych. Dotyczy to więc osób otyłych, po przebytych kontuzjach, z problemami stawowymi czy osłabionych przez różne choroby.

Elektrostymulacja – przeciwwskazania

Zabieg elektrostymulacji nie zawsze może być przeprowadzony. Za każdym razem powinien poprzedzać go wywiad. Jest wykluczony w przypadku osób cierpiących na choroby serca, mających epilepsje, stany zapalne skóry oraz spastyczne porażenia mięśni. W przypadku elektrostymulacji na nogi przeciwwskazaniem są żylaki. Zabiegu nie powinno również stosować się w przypadku guzków oraz nowotworów o niewiadomym pochodzeniu.

Elektrostymulacja – jak wygląda zabieg?

Zabieg przeprowadzany jest na fotelu zabiegowym lub kosmetycznym. Miejsca podłączenia elektrod na ciele zostają zdezynfekowane, a na same elektrody nakładany jest specjalny żel. Aparat musi zostać włączony, a następnie przykłada się elektrody do ciała pacjenta i przypina rzepami, potem podłącza do nich kable, tworząc zamknięty obieg dla prądu.

Każdy mięsień zostaje potraktowany dawką o regulowanej intensywności. Zaczyna się od niewielkiej, stopniowo zwiększając jej siłę. Po dojściu do maksymalnej, stopniowo zmniejsza się dawki do minimum.

Elektrostymulacja daje najlepsze efekty w seriach zabiegów przeprowadzanych codziennie lub co dwa dni. Skuteczność zabiegów zależy od liczby wizyt, których powinno być minimum 10.

bottom of page