top of page

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym:
Bruzdy nosowo-wargowe(Croma, Nevia) ........................................ 650 zł
Bruzdy marionetki (Croma, Nevia) .................................................... 650zł
Lwia zmarszczka(Croma, Nevia)...........................................................650zł

67793816_2363340180650906_2637460311765942272_n.jpg

Kwas hialuronowy występuje w skórze w sposób naturalny - jest podstawowym składnikiem skóry, który utrzymuje jej właściwy poziom nawilżenia i jędrności. Niestety wraz z wiekiem jego ilość stopniowo się zmniejsza, wskutek czego skóra wysusza się, wiotczeje, pojawiają się zmarszczki, a policzki i usta tracą swoją objętość.

Nasz zespół pomoże Ci w doborze najlepszego zabiegu dla Twoich potrzeb!

Preparaty zawierające kwas hialuronowy wstrzyknięte do skóry właściwej skutecznie uzupełniają jego niedobór, nawilżają skórę, wypełniają zmarszczki, nadają objętość, modelują usta, poprawiają kontur twarzy, pobudzają naturalne procesy regeneracyjne skóry, dzięki czemu nawet po wchłonięciu preparatu skóra wygląda lepiej niż przed zabiegiem.

Kwas hialuronowy wykorzystywany do wygładzania zmarszczek jest preparatem syntetycznym, co znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia objawów alergii. Zapewnia nam dużą wygodę, gdyż nie wymaga wcześniejszej próby uczuleniowej.

Czy zabieg jest bolesny?

Godzinę przed zabiegiem miejsca, w które chcemy podać preparat smarujemy kremem, który w swoim składzie zawiera środek znieczulający.

KIEDY POWSTAJE I JAK DŁUGO UTRZYMUJE SIĘ EFEKT?

Zabiegi wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym są bardzo skuteczne, dają natychmiastowe efekty, niemniej jednak nie są to zabiegi, które wykonujemy raz na zawsze. Po 9-12 miesiącach preparaty kwasu hialuronowego stopniowo podlegają degradacji i ulegają całkowitemu wchłonięciu. Należy wówczas zabieg powtórzyć, co z jednej strony uznać można za wadę, z drugiej zaś za zaletę, ponieważ dzięki temu są to zabiegi całkowicie bezpieczne. Dają gwarancję, że po jakimś czasie efekt minie i nie spowoduje trwałej zmiany w wyglądzie twarzy. Proces ten jest więc w stu procentach odwracalny w czasie.

Kwas hialuronowy na twarz: schemat terapii

Preparaty do wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym mają postać krystalicznego, bardzo plastycznego i elastycznego żelu, który po wprowadzeniu do skóry wypełnia zmarszczkę, dając bardzo naturalne efekty. Podawane są bardzo cienkimi igłami co zmniejsza doznania bólowe. Po wstrzyknięciu żelu w linię zmarszczki lub w usta preparat wiąże wodę i powiększa objętość danej okolicy wygładzając zmarszczki. Zabieg trwa zazwyczaj do 30 minut. Rezultat można obejrzeć natychmiast w lusterku. Zabiegi nie powodują wyłączenia pacjenta z codziennego życia. 

Zalecenia pozabiegowe:

Po leczeniu przez dwa tygodnie unikać silnego nasłonecznienia (solarium) i nagrzewania (sauna).

Przeciwwskazania oraz działania niepożądane po zabiegu wypełniania zmarszczek

Przeciwwskazania do zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego na twarz:

 • Ciąża, karmienie piersią

 • Choroby o podłożu autoimmunologicznym

 • Skłonność do powstawania blizn przerostowych

 • Stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik)

 • Nadwrażliwość na kwas hialuronowy

 • Choroby nowotworowe

Uwaga! Odstęp czasowy między zabiegiem wypełniania zmarszczek, a innymi metodami odmładzania skóry (iniekcje toksyny botulinowej - Botoxlaseroterapiapeeling chemicznymikrodermabrazja) powinien wynosić min. 3 tygodnie.

Objawy niepożądane po zabiegu wypełniania zmarszczek 

 • Zaczerwienienie, obrzęk

 • Ból w miejscu wstrzyknięcia materiału - objawy te znikają w przeciągu 72 godzin

 • Świąd w przypadku skóry wrażliwej

 • Nadwrażliwość w miejscu korekcji

 • Sporadycznie obrzęk pod postacią zgrubienia utrzymującego się kilka tygodni

bottom of page